Besättningsregattan 2023 Djulösjön, Katrineholm 02.09.2023 - 03.09.2023
  • 1
    Sat
    09:30
    Mix Senior
    K4 200
    f check
  • 2
    Sat
    09:35
    Mix U12
    K2 200
    f check
  • 3
    Sat
    09:40
    f1 check
  • 4
    Sat
    09:45
    f2 check
  • 5
    Sat
    09:50
    H16
    K4 200
    f check
  • 6
    Sat
    09:55
    D Senior
    K2 200
    f check
  • 7
    Sat
    10:00
    Mix U12
    K4 200
    f check
  • 8
    Sat
    10:05
    H Senior
    K4 200
    f check
  • 9
    Sat
    10:10
    f1 check
  • 10
    Sat
    10:15
    f2 check
  • 11
    Sat
    10:20
    D 14
    K4 200
    f check
  • 12
    Sat
    10:25
    Mix 16+ Senior
    K2 200
    f check
  • 13
    Sat
    10:30
    Mix U14 + U18
    K2 200
    f check
  • 14
    Sat
    10:35
    H U12
    K2 200
    f check
  • 15
    Sat
    10:40
    D16
    K4 200
    f check
  • 16
    Sat
    10:45
    H16
    K2 200
    f check
  • 17
    Sat
    10:50
    H Senior
    K2 200
    f check
  • 18
    Sat
    10:55
    D Senior
    K4 200
    f check
  • 19
    Sat
    11:00
    D U12
    K2 200
    f check
  • 20
    Sat
    11:10
    f1 check
  • 21
    Sat
    11:15
    f2 check
  • 22
    Sat
    11:20
    H 14
    K4 200
    f check
  • 23
    Sat
    11:35
    H Senior
    K2 1000
    f check
  • 24
    Sat
    11:40
    D Senior
    K2 1000
    f check
    • 11:30-13:15 lunch serveras på Djulö Herrgård för dem som för beställt.

  • 25
    Sat
    13:30
    Mix U12
    K4 1250
    fa check
  • 26
    Sat
    13:40
    Mix 16 GUL
    Mix 16 GUL K4 2500
    fa check
  • 27
    Sat
    13:41
    Mix 14 VIT
    K2 2500
    fa check
  • 28
    Sat
    13:55
    Mix Senior
    K4 2500
    fa check
  • 29
    Sat
    14:05
    Mix 12 VIT
    K2 1250
    fa check
  • 30
    Sat
    14:15
    Mix 16 GUL
    Mix 16 GUL K2 2500
    fa check
  • 31
    Sat
    14:20
    Mix 14 VIT
    K4 2500
    fa check
  • 32
    Sat
    14:40
    Mix U16 + Senior K2 2500
    K2 2500
    fa check
  • 33
    Sat
    14:50
    Mix U14 + U18
    K2 2500
    fa check
  • 34
    Sat
    15:00
    MIXMIX K4 200
    K4 200
    f check
  • 35
    Sat
    15:30
    NELO MIX GUL
    K2 NELO MIX CUP
    fa check
    • 17:30 Prisutdelning SUC/JUC Djulö Herrgård
      Ca 18:30 Middag Djulö Herrgård

  • 36
    Sun
    10:30
    H Senior
    K4 500
    f check
  • 37
    Sun
    10:36
    D Senior
    K2 500
    f check
  • 38
    Sun
    10:42
    f1 check
  • 39
    Sun
    10:48
    f2 check
  • 40
    Sun
    10:54
    H16
    K4 500
    f check
  • 41
    Sun
    11:00
    Mix U12
    K4 500
    f check
  • 42
    Sun
    11:06
    f1
    sync
    • RESULTAT LOPP 42

       FINAL 1 H14 K2 500          
      PLATS BANA TEAM ÅR KLUBB REGION RESULT
      1 1 LINDMARK Felix 2009 KäKK Syd 2:10.68
      BERG Ludvig 2009 HuKK Syd  
      2 2 MALTÉUS Albin 2009 BKK Nord 2:14.07
      GUSTAFSSON Akilles 2009 WKS Nord  
      3 3 STJERNQVIST Axel 2009 HuKK Syd 2:18.84
      FORSBERG Simon 2010 KPK Syd  
      4 8 THULIN EMIL 2009 KäKK Syd 2:19.00
      LARSSON OLLE 2009 LDKF Syd  
      5 7 EKESTÅL Noah 2009 KKK Nord 2:19.47
      HENRIKSSON Filip 2009 LPK Nord  
      6 4 FISCHER Kobbe 2009 BKK Nord 2:23.13
      JONGELING Waldemar 2010 SPK Nord  
      7 6 LINDKVIST Tage 2009 HuKK Syd 2:26.91
      RADOMSKI WORKNEH Amos 2009 MKK Syd  
      8 5 BÖHM Gustav 2010 LdKF Syd 2:28.54
      JOHANSSON Wilmer 2010 LdKF Syd  
  • 43
    Sun
    11:12
    f2 check
  • 44
    Sun
    11:18
    D 14
    K4 500
    f check
  • 45
    Sun
    11:24
    H Senior
    K2 500
    f check
  • 46
    Sun
    11:30
    D Senior
    K4 500
    f check
  • 47
    Sun
    11:36
    Mix U12
    K2 500
    f check
  • 48
    Sun
    11:42
    Mix 16
    K4 500
    f check
  • 49
    Sun
    11:54
    Mix 14
    K4 500
    f check
    • Lopp 49 B

       

      8
      • TINÍN Viktor
      • GUSTAFSSON Akilles
      • HJELM Doris
      • HENRIKSSON Klara
      • 2010
      • 2009
      • 2009
      • 2010
      • KKK
      • WKS
      • ÖKF
      • KKK
      • Nord
      • Nord
      • Nord
      • Nord
      9
      • LANS Axel
      • NORDBERG Olle
      • JONSSON Maya
      • WESTERLIND Tindra
      • 2009
      • 2009
      • 2009
      • 2009
      • LdKF
      • LdKF
      • KPK
      • KPK
      • Syd
      • Syd
      • Syd
      • Syd
      10
      • HENRIKSSON Filip
      • BRANDBERG Bruno
      • EKLUND Ebba
      • LARSSON Leona
      • 2009
      • 2009
      • 2010
      • 2010
      • LPK
      • ÖKS
      • SPK
      • WKS
      • Nord
      • Nord
      • Nord
      • Nord
      11
      • FALKENSTRÖM Esther
      • LINDMARK Felix
      • EDHAG Emelie
      • LÖFGREN Alfons
      • 2009
      • 2009
      • 2009
      • 2009
      • KäKK
      • KäKK
      • HmKK
      • LdKF
      • Syd
      • Syd
      • Syd
      • Syd
      12
      • STAM Matilda
      • THULIN Emil
      • JONSSON Angelica
      • RADOMSKI WORKNEH Amos
      • 2010
      • 2009
      • 2010
      • 2009
      • HmKK
      • KäKK
      • VKC
      • MKK
      • Syd
      • Syd
      • Syd
      • Syd
      13
      • VON PLATEN Elsa
      • ANDREASSON Elis
      • BÖHM Gustav
      • KARLSSON Julia
      • 2009
      • 2010
      • 2010
      • 2009
      • VKC
      • KäKK
      • LdKF
      • KäKK
      • Syd
      • Syd
      • Syd
      • Syd

       

  • 50
    Sun
    12:00
    Mix Senior
    K2 500
    f check
    • 11:30-13:15 Lunch serveras på Djulö Herrgård för dem som för beställt

  • 51
    Sun
    13:30
    D U12
    K2 500
    f check
  • 52
    Sun
    13:36
    H16
    K2 500
    f check
  • 53
    Sun
    13:42
    D16
    K4 500
    f check
  • 54
    Sun
    13:48
    Mix Senior
    K4 500
    f check
  • 55
    Sun
    13:54
    H 14
    K4 500
    f check
  • 56
    Sun
    14:00
    f1 check
  • 57
    Sun
    14:06
    f2 check
  • 58
    Sun
    14:20
    MIXMIX K4 500
    K4 500
    fa check
    • 14:40 ALLA PÅ SJÖN

    • 15:00 PRISUTDELNING

  • 59
    Sun
    00:00
    PARA MIX
    K2 500
    f block