Höstregatta 2023 Rocksjön 09.09.2023 - 10.09.2023
  • 1
    Lör
    08:30
    8
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Orban  Theodor
    FA-5
    • 1999
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:37:82
    2
    • Andersson  Anton
    FA-7
    • 1998
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:38:60
    3
    • Nordberg  Ludvig
    FA/FB/FC
    • 2004
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:38:78
    4
    • Skagerö  Viktor
    FA/FB/FC
    • 2004
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:39:34
    5
    • Råsten Lilja  Isak
    FA/FB/FC
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:40:92
    6
    • Ljungström  Anton
    FA/FB/FC
    • 1992
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:41:30
    7
    • Norstroem  Oskar
    • 2003
    • Södertälje Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    DNS
  • 2
    Lör
    08:33
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Johansson  Jesper
    FA-6
    • 2002
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:36:76
    2
    • Ruuth  David
    FA-3
    • 1994
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:36:88
    3
    • Myrberg  Johan
    FA/FB/FC
    • 2003
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:37:24
    4
    • Berggren  Jonas
    FA/FB/FC
    • 1978
    • Westervik Westerviks Kanotklubb
    00:40:78
    5
    • Johansson  Edvin
    FA/FB/FC
    • 1993
    • KS Ägir Kanotsällskapet Ägir
    00:42:78
    6
    • Almkvist  Kenny
    FA/FB/FC
    • 2003
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:42:84
    7
    • Hedin  Eric
    • 2002
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    DNS
  • 3
    Lör
    08:36
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Nathell  Martin
    FA-4
    • 1995
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:38:62
    2
    • Johansson  Leo
    FA-8
    • 2005
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:38:94
    3
    • Johansson  Daniel
    FA/FB/FC
    • 2004
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:39:10
    4
    • wilde  kristian
    FA/FB/FC
    • 1989
    • KS Ägir Kanotsällskapet Ägir
    00:41:84
    5
    • Pavlishak  Volodymyr
    FA/FB/FC
    • 2004
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:42:86
    6
    • Lagerstam  Hugo
    • 2003
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    DNS
  • 4
    Lör
    08:39
    0
  • 5
    Lör
    08:45
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Lagerstam  Julia
    FA-5
    • 1999
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:42:54
    2
    • Luda  Ardis
    FA-7
    • 2001
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:46:06
    3
    • Ferguson  Emelie
    FA-3
    • 2005
    • Örebro Örebro Kanotförening
    00:46:24
    4
    • Ohrås  Elsa
    FA-9
    • 2000
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:48:72
    5
    • Enger  Tove
    FA-1/FB-5
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:49:84
    6
    • Enger  Tilde
    • 2003
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    DNS
  • 6
    Lör
    08:48
    6
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Norefjord  Julia
    FA-6
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:45:74
    2
    • Birath  Elsa
    FA-4
    • 2005
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:46:94
    3
    • Carlsson  Signe
    FA-8
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:48:38
    4
    • Rosdahl  Sofia
    FA-2
    • 2004
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:49:18
    5
    • Zbikowski  Greta
    FA-1/FB-5
    • 2005
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:51:14
    6
    • Friedman  Rebecca
    FB-4
    • 2002
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:52:60
  • 7
    Lör
    08:51
    0
  • 8
    Lör
    08:54
    9
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Stjernqvist  Axel
    FA-5
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:44:38
    2
    • Lindmark  Felix
    FA-7
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:46:22
    3
    • Berg  Ludvig
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:48:72
    4
    • Thulin  Emil
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:49:94
    5
    • Månsson  Elias
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:51:08
    6
    • Henriksson  Filip
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    00:51:70
    7
    • Larson  Melker
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:52:52
    8
    • Axelsson  Elliot
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:52:98
  • 9
    Lör
    08:57
    9
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Bergkvist  Oskar
    FA-6
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:42:66
    2
    • Ek  Viktor
    FA-3
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:43:86
    3
    • Gustafsson  Akilles
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:45:18
    4
    • Wärnhjelm  Elias
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:47:60
    5
    • Fischer  Kobbe
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:50:28
    6
    • Maltéus  Albin
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:51:22
    7
    • Monk  Erik
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    00:52:74
    8
    • Brandberg  Bruno
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:53:08
    9
    • Meijerhöffer  Ludvig
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:55:06
  • 10
    Lör
    09:00
    9
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Renman  Sixten
    FA-8
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:44:12
    2
    • Löfdahl  Otto
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:46:14
    3
    • Koponen Lagnevall  Edvin
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:50:44
    4
    • Johansson  Hjalmar
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:53:00
    5
    • Ekestål  Noah
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:53:06
    6
    • Lindgren  August
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:58:40
    7
    • Björkman  Gabriel
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:58:98
    8
    • Roos  Alfred
    • 2009
    • Växjö Växjö Kanot Club
    DNS
  • 11
    Lör
    09:06
    9
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Nyqvist  Ilse
    FA-5
    • 2008
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:47:68
    2
    • Värendh  Oda
    FA-7
    • 2008
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:51:18
    3
    • Brånäs  Majken
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:58:38
    4
    • Karlsson  Julia
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:59:54
    5
    • Mengelbier  sara
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    01:00:60
    6
    • Wiksten  Stina
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:03:22
    7
    • Lundborg  Amelia
    • 2008
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    DNS
  • 12
    Lör
    09:09
    8
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Sjöström  Astrid
    FA-6
    • 2008
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:49:72
    2
    • Edhag  Emelie
    FA-3
    • 2009
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:52:76
    3
    • Lindén  Meja
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:54:40
    4
    • Sandnell  Linnea
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:55:50
    5
    • Jonsson  Maya
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:56:72
    6
    • Björnfot  Lilly
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:59:74
  • 13
    Lör
    09:12
    8
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Söderman  Nora
    FA-4
    • 2009
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:51:52
    2
    • Hallqvist  Alice
    FA-8
    • 2008
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:51:92
    3
    • Arvidsson  Meja
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:57:36
    4
    • Arnesson Bergman  Alma
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    01:02:38
    5
    • Westerlind  Tindra
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    01:04:60
    6
    • von Platen  Elsa
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:11:08
  • 14
    Lör
    09:15
    8
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Nilvéus Olofsson  Axel
    FA-5
    • 2006
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:41:82
    2
    • Dahlberg  Alvin
    FA-7
    • 2007
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:42:72
    3
    • Hellgren  Oscar
    FA-3
    • 2007
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:43:80
    4
    • Callin Wikman  Leo
    FA-9
    • 2006
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:45:84
    5
    • Eklund  Wiggo
    FA-1/FB-5
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:45:88
    6
    • Aläng  Gustav
    FB-6
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:46:72
    7
    • Kjellgren Nilsson  Albin
    FB-3
    • 2006
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00:47:08
    8
    • Cervin  Oscar
    FB-8
    • 2007
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:59:12
  • 15
    Lör
    09:18
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Söderman  Arvid
    FA-6
    • 2006
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:40:64
    2
    • Gersbo  Mandus
    FA-4
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:41:86
    3
    • Swenson  Svante
    FA-2
    • 2006
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00:45:78
    4
    • Ronder  Måns
    FA-1/FB-5
    • 2007
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:47:00
    5
    • Johansson  Viktor
    FB-4
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:50:88
    6
    • Oskarsson  Linus
    • 2006
    • Växjö Växjö Kanot Club
    DNS
  • 16
    Lör
    09:21
    5
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Stening  Rut
    FA-5
    • 2007
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:50:92
    2
    • Jentzen  Elsa
    FA-7
    • 2006
    • Södertälje Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    00:52:04
    3
    • Roslund  Salima
    FA-3
    • 2006
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:53:90
    4
    • Uppenberg  Esther
    FA-9
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:53:94
    5
    • Sundström  Tilda flag
    FA-1/FB-5
    • 2007
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00:54:12
  • 17
    Lör
    09:24
    5
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Lindeberg  Hilda
    FA-6
    • 2007
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:48:84
    2
    • Johansson  Linnea
    FA-4
    • 2007
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:50:98
    3
    • Myrberg  Astrid
    FA-8
    • 2006
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:51:54
    4
    • Larsson  Alma
    FA-2
    • 2007
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:55:40
    5
    • Bäcklund  Alva
    FA-1/FB-5
    • 2006
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    01:03:60
  • 18
    Lör
    09:30
    0
  • 19
    Lör
    09:33
    0
  • 20
    Lör
    09:39
    Mix 14
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Stjernqvist  Alma
    • Böhm  Gustav
    • 2011
    • 2010
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    00:50:94
    2
    • Stam  Lovisa
    • Axelsson  Melvin
    • 2011
    • 2011
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:53:76
    3
    • Nilsson  Ludvig
    • Wiksten  Stina
    • 2010
    • 2009
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:59:30
    4
    • Petersson-Schmidt  Sofia
    • Gunnarsson  Oscar
    • 2010
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:00:32
    5
    • Sjöholm  Viktor
    • Nascou  Izabella
    • 2010
    • 2011
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    01:01:38
    6
    • Bergholtz  Clara
    • Mavratzotis  Konstantinos
    • 2010
    • 2011
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    01:01:80
    7
    • Stam  Matilda
    • Lood  Ludwig
    • 2010
    • 2011
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    01:02:10
    8
    • Al Asmi  Zeen
    • von Platen  Elsa
    • 2011
    • 2009
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:07:24
    9
    • Dahlquist  Frank
    • Persson  Julia
    • 2011
    • 2011
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    DNS
  • 21
    Lör
    09:45
    D Master
    2
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Dahlquist  Karin
    • 1982
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:59:18
    2
    • Carlsson  Rebecka
    • 1987
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    01:07:34
  • 22
    Lör
    09:48
    H Master
    6
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Dietz  Christian
    • 1974
    • Bengtsfors Bengtsfors BoIS
    00:40:30
    2
    • Jonsson  Nils-Erik
    • 1974
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:40:56
    3
    • Lilja  Erik
    • 1976
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:47:74
    4
    • Ujvary  Peter
    • 1955
    • Örkelljunga Örkelljunga Rodd & Kanotklubb
    00:49:72
    5
    • Wilde  Roger
    • 1968
    • KS Ägir Kanotsällskapet Ägir
    00:57:66
    6
    • Dahlquist  Peter
    • 1951
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    01:14:98
  • 23
    Lör
    09:51
    3
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Westerlind  Tindra
    • 2009
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:59:82
    2
    • von Platen  Elsa
    • 2009
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:06:72
  • 24
    Lör
    09:54
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Sandnell  Linnea
    • 2008
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:53:48
    2
    • Jonsson  Maya
    • 2009
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:54:46
    3
    • Arvidsson  Meja
    • 2008
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:54:50
    4
    • Brånäs  Majken
    • 2009
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:56:02
    5
    • Karlsson  Julia
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:57:70
    6
    • Björnfot  Lilly
    • 2009
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:58:06
    7
    • Mengelbier  sara
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:58:06
    8
    • Arnesson Bergman  Alma
    • 2009
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    01:00:42
    9
    • Wiksten  Stina
    • 2009
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:00:66
  • 25
    Lör
    09:57
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Nyqvist  Ilse
    • 2008
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:46:04
    2
    • Sjöström  Astrid
    • 2008
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:47:46
    3
    • Söderman  Nora
    • 2009
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:49:26
    4
    • Värendh  Oda
    • 2008
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:49:60
    5
    • Hallqvist  Alice
    • 2008
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:49:66
    6
    • Edhag  Emelie
    • 2009
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:51:24
    7
    • Lindén  Meja
    • 2008
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:54:20
  • 26
    Lör
    10:03
    8
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Monk  Erik
    • 2009
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    00:50:28
    2
    • Johansson  Hjalmar
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:51:72
    3
    • Brandberg  Bruno
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:51:76
    4
    • Axelsson  Elliot
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:52:78
    5
    • Ekestål  Noah
    • 2009
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:53:26
    6
    • Meijerhöffer  Ludvig
    • 2008
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:53:98
    7
    • Björkman  Gabriel
    • 2009
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:56:22
    8
    • Lindgren  August
    • 2009
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:57:56
  • 27
    Lör
    10:06
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Berg  Ludvig
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:48:16
    2
    • Fischer  Kobbe
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:49:22
    3
    • Maltéus  Albin
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:49:88
    4
    • Henriksson  Filip
    • 2009
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    00:49:90
    5
    • Thulin  Emil
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:50:04
    6
    • Månsson  Elias
    • 2009
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:50:10
    7
    • Koponen Lagnevall  Edvin
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:50:60
    8
    • Larson  Melker
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:51:80
  • 28
    Lör
    10:09
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Bergkvist  Oskar
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:41:30
    2
    • Stjernqvist  Axel
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:42:48
    3
    • Ek  Viktor
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:43:22
    4
    • Lindmark  Felix
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:43:86
    5
    • Renman  Sixten
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:44:66
    6
    • Gustafsson  Akilles
    • 2009
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:45:30
    7
    • Löfdahl  Otto
    • 2008
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:45:94
    8
    • Wärnhjelm  Elias
    • 2008
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:47:36
  • 29
    Lör
    10:15
    0
  • 30
    Lör
    10:18
    3
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Friedman  Rebecca
    • 2002
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:50:86
    2
    • Zbikowski  Greta
    • 2005
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:51:76
  • 31
    Lör
    10:21
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Lagerstam  Julia
    • 1999
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:40:94
    2
    • Ferguson  Emelie
    • 2005
    • Örebro Örebro Kanotförening
    00:44:14
    3
    • Norefjord  Julia
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:44:58
    4
    • Luda  Ardis
    • 2001
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:45:64
    5
    • Birath  Elsa
    • 2005
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:46:48
    6
    • Carlsson  Signe
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:47:84
    7
    • Ohrås  Elsa
    • 2000
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:48:28
    8
    • Rosdahl  Sofia
    • 2004
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:48:38
    9
    • Enger  Tove
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:48:60
  • 32
    Lör
    10:27
    0
  • 33
    Lör
    10:30
    0
  • 34
    Lör
    10:33
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Skagerö  Viktor
    • 2004
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:38:60
    2
    • Berggren  Jonas
    • 1978
    • Westervik Westerviks Kanotklubb
    00:39:24
    3
    • Ljungström  Anton
    • 1992
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:39:64
    4
    • Råsten Lilja  Isak
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:39:66
    5
    • wilde  kristian
    • 1989
    • KS Ägir Kanotsällskapet Ägir
    00:40:34
    6
    • Pavlishak  Volodymyr
    • 2004
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:40:52
    7
    • Johansson  Edvin
    • 1993
    • KS Ägir Kanotsällskapet Ägir
    00:40:96
    8
    • Almkvist  Kenny
    • 2003
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:41:28
  • 35
    Lör
    10:36
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Orban  Theodor
    • 1999
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:34:60
    2
    • Johansson  Jesper
    • 2002
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:35:00
    3
    • Nathell  Martin
    • 1995
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:35:82
    4
    • Myrberg  Johan
    • 2003
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:35:92
    5
    • Ruuth  David
    • 1994
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:36:26
    6
    • Andersson  Anton
    • 1998
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:36:90
    7
    • Nordberg  Ludvig
    • 2004
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:37:74
    8
    • Johansson  Leo
    • 2005
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:37:92
    9
    • Johansson  Daniel
    • 2004
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:38:34
  • 36
    Lör
    10:42
    4
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Aläng  Gustav
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:44:16
    2
    • Kjellgren Nilsson  Albin
    • 2006
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00:45:04
    3
    • Johansson  Viktor
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:49:12
    4
    • Cervin  Oscar
    • 2007
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:56:72
  • 37
    Lör
    10:45
    10
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Söderman  Arvid
    • 2006
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:38:20
    2
    • Nilvéus Olofsson  Axel
    • 2006
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:38:26
    3
    • Gersbo  Mandus
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:39:62
    4
    • Dahlberg  Alvin
    • 2007
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:40:48
    5
    • Hellgren  Oscar
    • 2007
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:41:06
    6
    • Swenson  Svante
    • 2006
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00:43:44
    7
    • Callin Wikman  Leo
    • 2006
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:44:40
    8
    • Eklund  Wiggo
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:44:68
    9
    • Ronder  Måns
    • 2007
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:45:18
  • 38
    Lör
    10:51
    0
  • 39
    Lör
    10:54
    10
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Stening  Rut
    • 2007
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:45:00
    2
    • Lindeberg  Hilda
    • 2007
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:45:28
    3
    • Johansson  Linnea
    • 2007
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:47:54
    4
    • Jentzen  Elsa
    • 2006
    • Södertälje Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    00:47:96
    5
    • Myrberg  Astrid
    • 2006
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:48:30
    6
    • Larsson  Alma
    • 2007
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:50:20
    7
    • Sundström  Tilda flag
    • 2007
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00:50:46
    8
    • Uppenberg  Esther
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:52:04
    9
    • Roslund  Salima
    • 2006
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:52:44
    10
    • Bäcklund  Alva
    • 2006
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    01:02:16
  • 40
    Lör
    11:00
    Mix Senior
    7
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Ripa  Helene
    • 1971
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:50:84
    2
    • Waldén  Elina
    • 1996
    • KK Eskimå Kajakklubben Eskimå
    00:59:14
    3
    • Carlsson  Rebecka
    • 1987
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    01:03:90
    4
    • Jonsson  Kenth
    • 1964
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    01:04:42
    5
    • Hedrén Hasselros  Jennie
    • 1973
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:05:00
    6
    • Reichard  Maja
    • 1991
    • Web Webbklubben Paddle
    01:12:34
    7
    • Grönborg  Christina
    • 1967
    • Växjö Växjö Kanot Club
    DNF
  • 41
    Lör
    11:06
    6
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Stam  Matilda
    FA-5
    • 2010
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:59:80
    2
    • Stjernqvist  Alma
    FA-7
    • 2011
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    01:00:94
    3
    • Petersson-Schmidt  Sofia
    FA-3
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:01:26
    4
    • Björling  Ebba
    FA-9
    • 2011
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    01:06:64
    5
    • Persson  Julia
    • 2011
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    DNS
  • 42
    Lör
    11:09
    5
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Waldén  Elina
    • 1996
    • KK Eskimå Kajakklubben Eskimå
    00:58:42
    2
    • Stam  Lovisa
    • 2011
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:59:22
    3
    • Bergholtz  Clara
    • 2010
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    01:01:20
    4
    • Nascou  Izabella
    • 2011
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    01:01:28
    5
    • Rappe  Alice
    • 2010
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    01:05:00
  • 43
    Lör
    11:21
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Lagerstam  Hugo
    • Luda  Ardis
    FA-5
    • 2003
    • 2001
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:38:20
    2
    • Myrberg  Johan
    • Myrberg  Astrid
    FA-7
    • 2003
    • 2006
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:39:62
    3
    • Ljungström  Anton
    • Birath  Elsa
    FA-3
    • 1992
    • 2005
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:39:92
    4
    • Pavlishak  Volodymyr
    • Nyqvist  Ilse
    FA-9
    • 2004
    • 2008
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:41:64
    5
    • Oskarsson  Tove
    • Ljungberg  Magnus
    FA-1/FB-5
    • 2004
    • 1988
    • Örebro Örebro Kanotförening
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:45:94
    6
    • Jentzen  Elsa
    • Norstroem  Oskar
    • 2006
    • 2003
    • Södertälje Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    • Södertälje Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    DNS
    7
    • Johansson  Leo
    • Enger  Tilde
    • 2005
    • 2003
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    DNS
  • 44
    Lör
    11:24
    6
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Lagerstam  Julia
    • Orban  Theodor
    FA-6
    • 1999
    • 1999
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:36:24
    2
    • Lindeberg  Arvid
    • Ferguson  Emelie
    FA-4
    • 2005
    • 2005
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    • Örebro Örebro Kanotförening
    00:37:84
    3
    • Friedman  Rebecca
    • Ruuth  David
    FA-8
    • 2002
    • 1994
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:39:40
    4
    • Nathell  Martin
    • Dahlquist  Karin
    FA-2
    • 1995
    • 1982
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:39:64
    5
    • Råsten Lilja  Isak
    • Enger  Tove
    FA-1/FB-5
    • 2005
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:41:00
    6
    • Ohrås  Elsa
    • Callin Wikman  Leo
    FB-4
    • 2000
    • 2006
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:42:64
  • 45
    Lör
    11:27
    8
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Olsson  William
    FA-7
    • 2010
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:57:66
    2
    • Nilsson  Ludvig
    FA-3
    • 2010
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    01:02:14
    3
    • Mavratzotis  Konstantinos
    FA-9
    • 2011
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    01:02:32
    4
    • Sjöholm  Viktor
    FA-1/FB-5
    • 2010
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    01:03:76
    5
    • Al Asmi  Zeen
    FB-6
    • 2011
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    01:06:38
    6
    • Lood  Ludwig
    FB-3
    • 2011
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    01:07:78
    7
    • Gunnarsson  Oscar
    FB-8
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:10:24
  • 46
    Lör
    11:30
    9
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Böhm  Gustav
    FA-6
    • 2010
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    00:48:44
    2
    • Axelsson  Melvin
    FA-4
    • 2011
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:51:74
    3
    • Von Wachenfeldt  Milo
    FA-8
    • 2010
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:52:34
    4
    • Fernandez  William
    FA-2
    • 2010
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:53:02
    5
    • Dahlquist  Frank
    FA-1/FB-5
    • 2011
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:54:06
    6
    • Gyllenbris  Leo
    FB-4
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:56:06
    7
    • Jackson  Liam
    FB-7
    • 2012
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:59:00
    8
    • Elmforsen  Alexander
    FB-2
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:59:34
    9
    • Renblad Bjelkemyr  Casper
    FB-9
    • 2010
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    01:05:90
  • 47
    Lör
    11:33
    9
    Race finished - waiting for results..
    Bana Namn År Klubb Resultat
    1
    • Magnusson  Sigge
    • Brandberg  Bruno
    • 2008
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00.000
    2
    • Arvidsson  Meja
    • Berg  Ludvig
    • 2008
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00.000
    3
    • Lindmark  Felix
    • Karlsson  Julia
    • 2009
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00.000
    4
    • Sjöström  Astrid
    • Stjernqvist  Axel
    • 2008
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00.000
    6
    • Axelsson  Elliot
    • Arnesson Bergman  Alma
    • 2009
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00.000
    7
    • Jonsson  Maya
    • Koponen Lagnevall  Edvin
    • 2009
    • 2008
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00.000
    8
    • Bergkvist  Oskar
    • Värendh  Oda
    • 2008
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00.000
    9
    • Thulin  Emil
    • Falkenström  Esther
    • 2009
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00.000
  • 48
    Lör
    11:36
    10
    Race finished - waiting for results..
    Bana Namn År Klubb Resultat
    2
    • Ekestål  Noah
    • Sandnell  Linnea
    • 2009
    • 2008
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00.000
    3
    • Nyqvist  Ilse
    • Maltéus  Albin
    • 2008
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00.000
    4
    • Johansson  Hjalmar
    • Blixt Rönnqvist  Rebecka
    • 2008
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00.000
    5
    • Björnfot  Lilly
    • Ek  Viktor
    • 2009
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00.000
    6
    • Edhag  Emelie
    • Larson  Melker
    • 2009
    • 2009
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00.000
    7
    • Meijerhöffer  Ludvig
    • Mengelbier  sara
    • 2008
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00.000
    8
    • Eklöf  Sigge
    • Hjelm  Doris
    • 2010
    • 2009
    • Örebro Örebro Kanotförening
    • Örebro Örebro Kanotförening
    00.000
  • 49
    Lör
    11:39
    D U12
    2
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Haldin  Liv
    • 2012
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:08:46
    2
    • Renblad Bjelkemyr  Moa
    • 2015
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    01:18:38
  • 50
    Lör
    11:39
    H U12
    4
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Roslund  Abdou
    • 2015
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    01:16:50
    2
    • Bäcklund  Tage
    • 2013
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    01:22:82
    3
    • Gersbo  Morris
    • 2013
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    01:22:84
  • 51
    Lör
    11:45
    5
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Söderman  Nora
    • Söderman  Arvid
    FA-5
    • 2009
    • 2006
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:36:78
    2
    • Lindeberg  Hilda
    • Gersbo  Mandus
    FA-7
    • 2007
    • 2006
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:37:98
    3
    • Stening  Rut
    • Siverbrant  Storm
    FA-3
    • 2007
    • 2008
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:38:74
    4
    • Larsson  Alma
    • Kjellgren Nilsson  Albin
    FA-9
    • 2007
    • 2006
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00:41:80
    5
    • Johansson  Viktor
    • Hallqvist  Alice
    FA-1/FB-5
    • 2007
    • 2008
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:42:24
  • 52
    Lör
    11:48
    5
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Falkenström  William
    • Uppenberg  Esther
    FA-6
    • 2007
    • 2007
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:42:62
    2
    • Johansson  Linnea
    • Gersbo  Malte
    FA-4
    • 2007
    • 2006
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:42:92
    3
    • Dahlberg  Alvin
    • Värendh  Oda
    FA-8
    • 2007
    • 2008
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:44:34
    4
    • Sundström  Tilda flag
    • Swenson  Svante
    FA-2
    • 2007
    • 2006
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00:44:64
    5
    • Hellgren  Oscar
    • Bäcklund  Alva
    FA-1/FB-5
    • 2007
    • 2006
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:49:80
  • Bana Namn År Klubb Resultat
  • 54
    Lör
    12:03
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Stam  Matilda
    • 2010
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:58:04
    2
    • Waldén  Elina
    • 1996
    • KK Eskimå Kajakklubben Eskimå
    00:59:50
    3
    • Stam  Lovisa
    • 2011
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    01:01:10
    4
    • Petersson-Schmidt  Sofia
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:02:00
    5
    • Nascou  Izabella
    • 2011
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    01:03:30
    6
    • Bergholtz  Clara
    • 2010
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    01:04:58
    7
    • Björling  Ebba
    • 2011
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    01:04:62
    8
    • Rappe  Alice
    • 2010
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    01:07:84
    9
    • Stjernqvist  Alma
    • 2011
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    DNF
  • 55
    Lör
    12:09
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Lagerstam  Julia
    • Orban  Theodor
    • 1999
    • 1999
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:33:74
    2
    • Lindeberg  Arvid
    • Ferguson  Emelie
    • 2005
    • 2005
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    • Örebro Örebro Kanotförening
    00:36:32
    3
    • Myrberg  Johan
    • Myrberg  Astrid
    • 2003
    • 2006
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:36:42
    4
    • Lagerstam  Hugo
    • Luda  Ardis
    • 2003
    • 2001
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:37:24
    5
    • Nathell  Martin
    • Dahlquist  Karin
    • 1995
    • 1982
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:37:72
    6
    • Friedman  Rebecca
    • Ruuth  David
    • 2002
    • 1994
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:38:46
    7
    • Ljungström  Anton
    • Birath  Elsa
    • 1992
    • 2005
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:38:60
    8
    • Pavlishak  Volodymyr
    • Nyqvist  Ilse
    • 2004
    • 2008
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:40:16
    9
    • Råsten Lilja  Isak
    • Enger  Tove
    • 2005
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:40:48
  • Bana Namn År Klubb Resultat
    • 56 Mix16 K2 200 12:21 

      1. Renman/Westerlind
      2. Thulin/Falkenström
      3. Lindmark/Karlsson
      4. Bergqvist/Vär3endh
      5. Sjöström/Stjernqvist
      6. Nyqvist/Maltheus
      7. Ek/Björnfot
      8. Edhag/Larson
      9. Gustavsson/Brånäs
  • 57
    Lör
    12:24
    8
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Gyllenbris  Leo
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:54:24
    2
    • Elmforsen  Alexander
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:57:84
    3
    • Jackson  Liam
    • 2012
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:59:96
    4
    • Sjöholm  Viktor
    • 2010
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    01:01:90
    5
    • Al Asmi  Zeen
    • 2011
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    01:02:40
    6
    • Renblad Bjelkemyr  Casper
    • 2010
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    01:06:68
    7
    • Gunnarsson  Oscar
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:07:46
    8
    • Lood  Ludwig
    • 2011
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    01:08:00
  • 58
    Lör
    12:27
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Böhm  Gustav
    • 2010
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    00:48:40
    2
    • Axelsson  Melvin
    • 2011
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:52:58
    3
    • Fernandez  William
    • 2010
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:53:38
    4
    • Von Wachenfeldt  Milo
    • 2010
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:54:00
    5
    • Dahlquist  Frank
    • 2011
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:55:30
    6
    • Olsson  William
    • 2010
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:56:22
    7
    • Mavratzotis  Konstantinos
    • 2011
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    01:01:38
    8
    • Nilsson  Ludvig
    • 2010
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    01:02:86
  • 59
    Lör
    12:33
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Lindeberg  Hilda
    • Gersbo  Mandus
    • 2007
    • 2006
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:39:08
    2
    • Söderman  Nora
    • Söderman  Arvid
    • 2009
    • 2006
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:39:56
    3
    • Johansson  Linnea
    • Gersbo  Malte
    • 2007
    • 2006
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:40:36
    4
    • Stening  Rut
    • Siverbrant  Storm
    • 2007
    • 2008
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:41:26
    5
    • Falkenström  William
    • Uppenberg  Esther
    • 2007
    • 2007
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:41:40
    6
    • Sundström  Tilda flag
    • Swenson  Svante
    • 2007
    • 2006
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00:43:84
    7
    • Dahlberg  Alvin
    • Värendh  Oda
    • 2007
    • 2008
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:44:44
    8
    • Johansson  Viktor
    • Hallqvist  Alice
    • 2007
    • 2008
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:47:70
    9
    • Larsson  Alma
    • Kjellgren Nilsson  Albin
    • 2007
    • 2006
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    • Stockholms PK Stockholms Paddlarklubb
    00:47:94
  • 60
    Lör
    12:36
    Mix Senior
    7
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • Carlsson  Rebecka
    • Nathell  Martin
    • 1987
    • 1995
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    00:42:54
    2
    • Waldén  Elina
    • Nilsson  Alexander
    • 1996
    • 2002
    • KK Eskimå Kajakklubben Eskimå
    • KK Eskimå Kajakklubben Eskimå
    00:46:32
    3
    • Hedrén Hasselros  Jennie
    • Bravo  Janko (Giangiacomo)
    • 1973
    • 1969
    • Växjö Växjö Kanot Club
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:48:74
    4
    • Jonsson  Kenth
    • Hallmén  Danny
    • 1964
    • 1985
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Lyngby DK Lyngby Kano o Kajakklub Danmark
    00:53:30
    5
    • Reichard  Maja
    • Axelsson  Olle
    • 1991
    • 1987
    • Web Webbklubben Paddle
    • Web Webbklubben Paddle
    00:57:50
    6
    • Grönborg  Christina
    • Berg  Andreas
    • 1967
    • 1971
    • Växjö Växjö Kanot Club
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:18:98
    7
    • Ruuth  David
    • Ripa  Helene
    • 1994
    • 1971
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    DNF
    • Lunch

  • 61
    Lör
    14:15
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Myrberg  Johan
    FA-5
    • 2003
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    03:54:06
    2
    • Andersson  Anton
    FA-7
    • 1998
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    03:57:58
    3
    • Berggren  Jonas
    FA/FB/FC
    • 1978
    • Westervik Westerviks Kanotklubb
    03:59:28
    4
    • Johansson  Edvin
    FA/FB/FC
    • 1993
    • KS Ägir Kanotsällskapet Ägir
    04:06:80
    5
    • Pavlishak  Volodymyr
    FA/FB/FC
    • 2004
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    04:22:66
    6
    • Lindén  Magnus
    FA/FB/FC
    • 2001
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    04:31:94
    7
    • Hedin  Eric
    • 2002
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    DNS
  • 62
    Lör
    14:18
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Nathell  Martin
    FA-6
    • 1995
    • Ängelholm Ängelholms Rodd & Kanot
    03:42:80
    2
    • Lagerstam  Hugo
    FA-3
    • 2003
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    03:44:44
    3
    • Johansson  Jesper
    FA/FB/FC
    • 2002
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    03:46:82
    4
    • Nordberg  Ludvig
    FA/FB/FC
    • 2004
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    03:54:16
    5
    • Johansson  Leo
    FA/FB/FC
    • 2005
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    03:56:26
    6
    • Ruuth  David
    FA/FB/FC
    • 1994
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    03:58:90
    7
    • Almkvist  Kenny
    FA/FB/FC
    • 2003
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    04:09:42
  • 63
    Lör
    14:21
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • Orban  Theodor
    FA-4
    • 1999
    • Lödde Lödde Kanotklubb