Tolvenregattan 2024 06.06.2024 - 07.06.2024
  • 1
    Tor
    09:00
    6
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-5
    • 2002
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:00:00
    2 FA-7
    • 2001
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:00:00
    3 FA-3
    • 1998
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:00:00
    4 FA-9
    • 2004
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:00:00
    5 FA-1/FB-5
    • 2004
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:00:00
    6 FB-6
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:00:00
  • 2
    Tor
    09:03
    6
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-6
    • 2002
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:40:94
    2 FA-4
    • 2003
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:41:24
    3 FA-8
    • 2003
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:41:74
    4 FA-2
    • 2004
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:42:08
    5 FA-1/FB-5
    • 2001
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:42:66
    6
    • 1956
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    DNS
  • 3
    Tor
    09:06
    9
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Bergkvist  Oskar
    FA-5
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:47:26
    2
    • priority_high Gustafsson  Akilles
    FA-7
    • 2009
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:48:80
    3
    • priority_high Löfdahl  Otto
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:49:96
    4
    • priority_high Ekestål  Noah
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:51:32
    5
    • priority_high Monk  Erik
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    00:53:42
    6
    • priority_high Fischer  Kobbe
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:56:28
    7
    • priority_high Larson  Melker
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:57:86
    8
    • priority_high Meijerhöffer  Ludvig
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    01:03:10
    9
    • priority_high Landström  Nils
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    01:06:88
  • 4
    Tor
    09:09
    9
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Ek  Viktor
    FA-6
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:48:22
    2
    • priority_high Augustsson  Egil
    FA-3
    • 2008
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:49:78
    3
    • priority_high Lindmark  Felix
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:50:24
    4
    • priority_high Berg  Ludvig
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:51:90
    5
    • priority_high Koponen Lagnevall  Edvin
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:53:22
    6
    • priority_high Axelsson  Elliot
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:54:70
    7
    • priority_high Johansson  Hjalmar
    FA/FB/FC
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:54:76
    8
    • priority_high Eklöf  Sigge
    FA/FB/FC
    • 2010
    • Örebro Örebro Kanotförening
    00:55:54
    9
    • priority_high Radomski Workneh  Amos
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:58:24
  • 5
    Tor
    09:12
    8
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Stjernqvist  Axel
    FA-4
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:47:64
    2
    • priority_high Renman  Sixten
    FA-8
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:48:42
    3
    • priority_high Henriksson  Filip
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    00:51:88
    4
    • priority_high Thulin  Emil
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:53:26
    5
    • priority_high Brandberg  Bruno
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:56:96
    6
    • priority_high Maltéus  Albin
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    01:01:18
    7
    • priority_high Lindgren  August
    FA/FB/FC
    • 2009
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    01:02:94
    8
    • priority_high Wärnhjelm  Elias
    • 2008
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    DNS
  • 6
    Tor
    09:17
    6
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Nyqvist  Ilse
    FA-5
    • 2008
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:52:96
    2
    • priority_high Falkenström  Esther
    FA-7
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:54:58
    3
    • priority_high Lundborg  Amelia
    FA-3
    • 2008
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:58:94
    4
    • priority_high Jonsson  Maya
    FA-9
    • 2009
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    01:01:56
    5
    • priority_high Arvidsson  Meja
    FA-1/FB-5
    • 2008
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    01:06:58
    6
    • priority_high Hjelm  Doris
    FB-6
    • 2009
    • Örebro Örebro Kanotförening
    01:15:68
  • 7
    Tor
    09:20
    6
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Edhag  Emelie
    FA-6
    • 2009
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:54:86
    2
    • priority_high Söderman  Nora
    FA-4
    • 2009
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:55:30
    3
    • priority_high Sandnell  Linnea
    FA-8
    • 2008
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    01:00:90
    4
    • priority_high Mengelbier  sara
    FA-2
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    01:04:88
    5
    • priority_high Nyström  Tyra
    FB-4
    • 2008
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    01:06:38
  • 8
    Tor
    09:23
    6
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Hallqvist  Alice
    • 2008
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:56:74
    2
    • priority_high Karlsson  Julia
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    01:05:00
    3
    • priority_high Brånäs  Majken
    • 2009
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    01:08:86
    4
    • priority_high Adem  Selma
    • 2008
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    01:13:54
    5
    • priority_high Bengtzing  Lovisa
    • 2008
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    59:59:99
  • 9
    Tor
    09:26
    Mix U12
    4
    Bana Namn År Klubb Resultat
    3
    • priority_high Claesson  Elsa
    • priority_high Blohin  Konstantin
    • 2012
    • 2013
    • Växjö Växjö Kanot Club
    • KS Ägir Kanotsällskapet Ägir
    00.000
    4
    • priority_high Åkerlind  Seth
    • priority_high Jakobsson  Sixten
    • 2013
    • 2013
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    00.000
    5
    • priority_high Böhm  Alicia
    • priority_high Sivertsson  Sasha
    • 2014
    • 2013
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    00.000
    6
    • priority_high Åkerlind  Sam
    • priority_high Eriksson  Nike
    • 2012
    • 2012
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00.000
  • 10
    Tor
    09:30
    4
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-5
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:51:62
    2 FA-7
    • 2003
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:53:54
    3 FA-3
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:56:14
    4 FA-9
    • 2004
    • Örebro Örebro Kanotförening
    01:00:60
  • 11
    Tor
    09:33
    6
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-6
    • 1999
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:49:04
    2 FA-4
    • 2004
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:51:36
    3 FA-8
    • 2001
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:51:42
    4 FA-2
    • 2005
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:54:16
    5 FA-1/FB-5
    • 2004
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:56:16
    6 FB-4
    • 2002
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:59:60
  • 12
    Tor
    09:36
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-5
    • 2007
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:45:42
    2 FA-7
    • 2007
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:45:66
    3
    • priority_high Claesson  Gustav
    FA-3
    • 2006
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:46:06
    4 FA-9
    • 2007
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:47:14
    5
    • priority_high Falkenström  William
    FA-1/FB-5
    • 2007
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:47:40
    6 FB-6
    • 2007
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:50:28
    7 FB-3
    • 2007
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:51:12
  • 13
    Tor
    09:39
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-6
    • 2006
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:44:82
    2 FA-4
    • 2006
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:45:34
    3 FA-8
    • 2007
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:46:58
    4 FA-2
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:48:46
    5 FA-1/FB-5
    • 2006
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:49:70
    6 FB-4
    • 2007
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:51:76
    7 FB-7
    • 2007
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:52:24
  • 14
    Tor
    09:42
    8
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-5
    • 2006
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    00:52:46
    2 FA-7
    • 2007
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:53:82
    3 FA-3
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:53:98
    4 FA-9
    • 2006
    • Södertälje Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    00:57:62
    5 FA-1/FB-5
    • 2007
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:57:66
    6 FB-6
    • 2006
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    01:05:34
    7 FB-3
    • 2006
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    01:12:76
    8 FB-8
    • 2006
    • Moälven Moälvens Kanotklubb
    01:19:14
  • 15
    Tor
    09:45
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-6
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:53:18
    2 FA-4
    • 2007
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:54:78
    3 FA-8
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:56:18
    4 FA-2
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:57:32
    5 FA-1/FB-5
    • 2007
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:58:98
    6 FB-4
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:59:92
    7 FB-7
    • 2007
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    01:08:72
  • 16
    Tor
    09:50
    7
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Larson  Melker
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:55:12
    2
    • priority_high Brandberg  Bruno
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:56:50
    3
    • priority_high Radomski Workneh  Amos
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:56:94
    4
    • priority_high Meijerhöffer  Ludvig
    • 2008
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    01:00:14
    5
    • priority_high Lindgren  August
    • 2009
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    01:02:58
    6
    • priority_high Landström  Nils
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    01:03:12
    7
    • priority_high Maltéus  Albin
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    DNS
  • 17
    Tor
    09:53
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Henriksson  Filip
    • 2009
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    00:51:84
    2
    • priority_high Berg  Ludvig
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:52:58
    3
    • priority_high Eklöf  Sigge
    • 2010
    • Örebro Örebro Kanotförening
    00:53:28
    4
    • priority_high Thulin  Emil
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:53:46
    5
    • priority_high Axelsson  Elliot
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:55:46
    6
    • priority_high Johansson  Hjalmar
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:56:24
    7
    • priority_high Fischer  Kobbe
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:56:84
    8
    • priority_high Koponen Lagnevall  Edvin
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:57:06
    9
    • priority_high Monk  Erik
    • 2009
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    DSQ
  • 18
    Tor
    09:56
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Bergkvist  Oskar
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:47:28
    2
    • priority_high Ek  Viktor
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:47:66
    3
    • priority_high Renman  Sixten
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:47:70
    4
    • priority_high Stjernqvist  Axel
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:47:84
    5
    • priority_high Gustafsson  Akilles
    • 2009
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:48:52
    6
    • priority_high Augustsson  Egil
    • 2008
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:48:86
    7
    • priority_high Löfdahl  Otto
    • 2008
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:50:52
    8
    • priority_high Lindmark  Felix
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:51:52
    9
    • priority_high Ekestål  Noah
    • 2009
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:52:52
  • Bana Namn År Klubb Resultat
  • 20
    Tor
    10:02
    7
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Karlsson  Julia
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    01:03:98
    2
    • priority_high Mengelbier  sara
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    01:05:68
    3
    • priority_high Arvidsson  Meja
    • 2008
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    01:07:82
    4
    • priority_high Wiksten  Stina
    • 2009
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:09:00
    5
    • priority_high Nyström  Tyra
    • 2008
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    01:09:38
    6
    • priority_high Adem  Selma
    • 2008
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    01:14:84
    7
    • priority_high Hjelm  Doris
    • 2009
    • Örebro Örebro Kanotförening
    01:16:24
  • 21
    Tor
    10:05
    10
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Nyqvist  Ilse
    • 2008
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:52:18
    2
    • priority_high Falkenström  Esther
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:53:26
    3
    • priority_high Edhag  Emelie
    • 2009
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:55:14
    4
    • priority_high Söderman  Nora
    • 2009
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:55:58
    5
    • priority_high Hallqvist  Alice
    • 2008
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:56:84
    6
    • priority_high Lundborg  Amelia
    • 2008
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:58:02
    7
    • priority_high Sandnell  Linnea
    • 2008
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:59:52
    8
    • priority_high Jonsson  Maya
    • 2009
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    01:00:04
    9
    • priority_high Lindén  Meja
    • 2008
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    01:00:84
    10
    • priority_high Brånäs  Majken
    • 2009
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    01:04:68
  • 22
    Tor
    10:10
    F 14
    5
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Stam  Matilda
    • 2010
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    01:08:12
    2
    • priority_high Petersson-Schmidt  Sofia
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:12:88
    3
    • priority_high Rappe  Alice
    • 2010
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    01:15:52
    4
    • priority_high Jonsson Anthony  Minou
    • 2010
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    01:32:02
    5
    • priority_high Najimi  Tamana
    • 2010
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    DNF
  • 23
    Tor
    10:10
    Mix Senior
    1
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • 1973
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:17:80
  • 24
    Tor
    10:13
    F 13
    6
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Stam  Lovisa
    • 2011
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    01:13:58
    2
    • priority_high Nordberg  Lovisa
    • 2011
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    01:13:62
    3
    • priority_high Björling  Ebba
    • 2011
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    01:14:22
    4
    • priority_high Björnfot  Ava
    • 2011
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    01:17:86
    5
    • priority_high Aho  Rebecka
    • 2011
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    01:24:46
    6
    • priority_high Bodin  Tove
    • 2011
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:26:34
  • Bana Namn År Klubb Resultat
    5
    • 2001
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00.000
    6
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00.000
  • 26
    Tor
    10:19
    10
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • 2003
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:43:18
    2
    • 2001
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:43:22
    3
    • 2002
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:44:16
    4
    • 1998
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:44:48
    5
    • 2003
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00:44:60
    6
    • 2001
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:45:78
    7
    • 2004
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:46:38
    8
    • 2004
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00:46:64
    9
    • 2004
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:46:80
    10
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:47:62
  • 27
    Tor
    10:22
    5
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • 2007
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:54:02
    2
    • 2006
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:54:34
    3
    • 2007
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:54:58
    4
    • 2007
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:56:70
    5
    • 2007
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    01:20:94
  • 28
    Tor
    10:25
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • 2006
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:45:16
    2
    • 2007
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:46:02
    3
    • priority_high Claesson  Gustav
    • 2006
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:46:04
    4
    • 2007
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:46:58
    5
    • 2007
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:47:80
    6
    • 2006
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    00:48:24
    7
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:48:80
    8
    • 2007
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:49:02
    9
    • priority_high Falkenström  William
    • 2007
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:49:56
  • 29
    Tor
    10:30
    6
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    01:02:08
    2
    • 2007
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    01:02:86
    3
    • 2006
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    01:07:68
    4
    • 2007
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    01:12:00
    5
    • 2006
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    01:17:06
    6
    • 2006
    • Moälven Moälvens Kanotklubb
    01:21:70
  • 30
    Tor
    10:33
    9
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • 2006
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    00:52:12
    2
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:52:26
    3
    • 2007
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00:52:80
    4
    • 2007
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:53:26
    5
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:54:88
    6
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:56:58
    7
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:57:48
    8
    • 2007
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:57:90
    9
    • 2006
    • Södertälje Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    00:58:78
  • Bana Namn År Klubb Resultat
    4
    • 2002
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00.000
  • 32
    Tor
    10:39
    10
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • 1999
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:46:80
    2
    • 2001
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00:50:62
    3
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:50:70
    4
    • 2004
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:51:34
    5
    • 2003
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00:52:06
    6
    • 2005
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:53:94
    7
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00:54:76
    8
    • 2004
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:56:28
    9
    • 2002
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:58:24
    10
    • 2004
    • Örebro Örebro Kanotförening
    00:59:18
  • 33
    Tor
    10:45
    P 13
    6
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Axelsson  Melvin
    • 2011
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    01:02:08
    2
    • priority_high Bernardson Wetzel  Edvard
    • 2011
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    01:08:30
    3
    • priority_high Jackson  Liam
    • 2012
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    01:10:34
    4
    • priority_high Mavratzotis  Konstantinos
    • 2011
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    01:14:04
    5
    • priority_high Andreasson  Nils
    • 2011
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    01:16:72
    6
    • priority_high Österholm  Edvin
    • 2011
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    01:22:22
  • 34
    Tor
    10:49
    P 14
    8
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Böhm  Gustav
    • 2010
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    00:56:44
    2
    • priority_high Gyllenbris  Leo
    • 2010
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:56:66
    3
    • priority_high Andreasson  Elis
    • 2010
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    00:57:02
    4
    • priority_high Tinín  Viktor
    • 2010
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:57:94
    5
    • priority_high Brandel  Simon
    • 2010
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:59:30
    6
    • priority_high Jongeling  Waldemar
    • 2010
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    01:05:76
    7
    • priority_high Nilsson  Rasmus
    • 2010
    • KK Glid Kanotklubben Glid
    01:06:74
    8
    • priority_high Wahlberg  Oliver
    • 2010
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    01:12:64
  • 35
    Tor
    10:53
    D 16
    5
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Hallqvist  Alice
    • priority_high Lundborg  Amelia
    • priority_high Brånäs  Majken
    • priority_high Söderman  Nora
    • 2008
    • 2008
    • 2009
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00:47:00
    2
    • priority_high Falkenström  Esther
    • priority_high Mengelbier  sara
    • priority_high Lindén  Meja
    • priority_high Bengtzing  Lovisa
    • 2009
    • 2009
    • 2008
    • 2008
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:47:88
    3
    • priority_high Nyqvist  Ilse
    • priority_high Arvidsson  Meja
    • priority_high Karlsson  Julia
    • priority_high Sandnell  Linnea
    • 2008
    • 2008
    • 2009
    • 2008
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    00:48:38
    4
    • priority_high Edhag  Emelie
    • priority_high Wiksten  Stina
    • priority_high Stam  Matilda
    • priority_high Björling  Ebba
    • 2009
    • 2009
    • 2010
    • 2011
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    • Växjö Växjö Kanot Club
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00:52:82
    5
    • priority_high Hjelm  Doris
    • priority_high Adem  Selma
    • priority_high Nyström  Tyra
    • priority_high Jonsson  Maya
    • 2009
    • 2008
    • 2008
    • 2009
    • Örebro Örebro Kanotförening
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00:55:76
  • 36
    Tor
    10:57
    H 16
    7
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Johansson  Hjalmar
    • priority_high Renman  Sixten
    • priority_high Lindmark  Felix
    • priority_high Henriksson  Filip
    • 2008
    • 2009
    • 2009
    • 2009
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    00:41:04
    2
    • priority_high Augustsson  Egil
    • priority_high Thulin  Emil
    • priority_high Ek  Viktor
    • priority_high Radomski Workneh  Amos
    • 2008
    • 2009
    • 2008
    • 2009
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:41:80
    3
    • priority_high Axelsson  Elliot
    • priority_high Monk  Erik
    • priority_high Gustafsson  Akilles
    • priority_high Stjernqvist  axel
    • 2009
    • 2009
    • 2009
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    00:41:96
    4
    • priority_high Bergkvist  Oskar
    • priority_high Löfdahl  Otto
    • priority_high Berg  Ludvig
    • priority_high Maltéus  Albin
    • 2008
    • 2008
    • 2009
    • 2009
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00:42:12
    5
    • priority_high Eklöf  Sigge
    • priority_high Larson  Melker
    • priority_high Lindgren  August
    • priority_high Koponen Lagnevall  Edvin
    • 2010
    • 2009
    • 2009
    • 2008
    • Örebro Örebro Kanotförening
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00:46:38
    6
    • priority_high Landström  Nils
    • priority_high Ekestål  Noah
    • priority_high Fischer  Kobbe
    • priority_high Meijerhöffer  Ludvig
    • 2009
    • 2009
    • 2009
    • 2008
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00:48:68
    7
    • priority_high Brandberg  Bruno
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    DNS
  • 37
    Tor
    11:02
    Mix U12
    8
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Claesson  Elsa
    • 2012
    • Växjö Växjö Kanot Club
    01:21:24
    2
    • priority_high Blohin  Konstantin
    • 2013
    • KS Ägir Kanotsällskapet Ägir
    01:24:80
    3
    • priority_high Böhm  Alicia
    • 2014
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    01:25:90
    4
    • priority_high Eriksson  Nike
    • 2012
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    01:35:04
    5
    • priority_high Jakobsson  Sixten
    • 2013
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    DNS
    6
    • priority_high Sivertsson  Sasha
    • 2013
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    DNS
    7
    • priority_high Åkerlind  Seth
    • 2013
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    DNS
    8
    • priority_high Åkerlind  Sam
    • 2012
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    DNS
  • 38
    Tor
    11:10
    D 14
    2
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Björling  Ebba
    • priority_high Rappe  Alice
    • priority_high Petersson-Schmidt  Sofia
    • priority_high Stam  Lovisa
    • 2011
    • 2010
    • 2010
    • 2011
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    • Växjö Växjö Kanot Club
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    01:10:12
    2
    • priority_high Aho  Rebecka
    • priority_high Jonsson Anthony  Minou
    • priority_high Björnfot  Ava
    • priority_high Najimi  Tamana
    • 2011
    • 2010
    • 2011
    • 2010
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    DNF
  • 39
    Tor
    11:14
    H 14
    3
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Axelsson  Melvin
    • priority_high Böhm  Gustav
    • priority_high Bernardson Wetzel  Edvard
    • priority_high Gyllenbris  Leo
    • 2011
    • 2010
    • 2011
    • 2010
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Växjö Växjö Kanot Club
    00:52:46
    2
    • priority_high Tinín  Viktor
    • priority_high Mavratzotis  Konstantinos
    • priority_high Andreasson  Elis
    • priority_high Brandel  Simon
    • 2010
    • 2011
    • 2010
    • 2010
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    01:05:80
    3
    • priority_high Jongeling  Waldemar
    • priority_high Wahlberg  Oliver
    • priority_high Österholm  Edvin
    • priority_high Jackson  Liam
    • 2010
    • 2010
    • 2011
    • 2012
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    01:10:12
  • 40
    Tor
    11:45
    H Senior
    6
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • 2003
    • 2002
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    03:37:38
    2
    • 1998
    • 2001
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    03:38:98
    3
    • 2005
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    03:45:62
    4
    • 2003
    • 2004
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    03:48:90
    5
    • 2004
    • 2004
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    03:50:92
  • 41
    Tor
    11:50
    D Senior
    5
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • 2004
    • 2005
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    04:13:70
    2
    • 2003
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    04:18:06
    3
    • 2001
    • 2004
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    04:18:44
    4
    • 2005
    • 2003
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    04:22:12
    5
    • 2004
    • 2002
    • Örebro Örebro Kanotförening
    • Örebro Örebro Kanotförening
    05:22:26
    • Lunch

  • 42
    Tor
    13:30
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-5
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    04:56:00
    2 FA-7
    • 2007
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    04:58:46
    3 FA-3
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    05:01:24
    4 FA-9
    • 2006
    • Södertälje Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    05:08:94
    5 FA-1/FB-5
    • 2007
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    05:09:94
    6 FB-6
    • 2006
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    05:53:94
    7 FB-3
    • 2006
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    06:29:42
  • 43
    Tor
    13:34
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-6
    • 2006
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    05:04:36
    2 FA-4
    • 2007
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    05:08:52
    3 FA-8
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    05:09:42
    4 FA-2
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    05:18:10
    5 FA-1/FB-5
    • 2007
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    05:21:18
    6 FB-4
    • 2007
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    05:34:50
    7 FB-7
    • 2006
    • Moälven Moälvens Kanotklubb
    06:41:18
  • 44
    Tor
    13:38
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-5
    • 2007
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    04:30:40
    2 FA-7
    • 2006
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    04:30:74
    3 FA-3
    • 2007
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    04:39:06
    4 FA-9
    • 2007
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    04:39:32
    5 FB-6
    • 2007
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    04:46:90
    6 FB-3
    • 2007
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    05:06:00
  • 45
    Tor
    13:42
    7
    Plats Namn Prog. År Klubb Resultat
    1 FA-6
    • 2006
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    04:30:11
    2 FA-4
    • 2007
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    04:30:12
    3
    • priority_high Falkenström  William
    FA-8
    • 2007
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    04:30:13
    4
    • priority_high Claesson  Gustav
    FA-2
    • 2006
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    04:30:14
    5 FA-1/FB-5
    • 2006
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    04:30:15
    6 FB-4
    • 2007
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    04:30:16
    7 FB-7
    • 2007
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    04:30:18
  • Bana Namn År Klubb Resultat
    2
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00.000
    3
    • 2004
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00.000
    4
    • 2001
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00.000
    5
    • 2003
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    00.000
    7
    • 1998
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00.000
  • Bana Namn År Klubb Resultat
    2
    • 2005
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00.000
    3
    • 2004
    • Halmstad Halmstad Kanotklubb
    00.000
    4
    • 2001
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    00.000
    5
    • 2003
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00.000
    6
    • 2004
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    00.000
    7
    • 2002
    • Karlstad Karlstads Paddlarklubb
    00.000
  • Bana Namn År Klubb Resultat
    3
    • 2004
    • Örebro Örebro Kanotförening
    00.000
    4
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00.000
    5
    • 2001
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00.000
    6
    • 2003
    • Jönköping Jönköpings Kanotklubb
    00.000
    7
    • 2003
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    00.000
  • Bana Namn År Klubb Resultat
    2
    • 2002
    • Örebro Örebro Kanotförening
    00.000
    3
    • 2004
    • Fagervik Fagerviks Kanotklubb
    00.000
    4
    • 1999
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    00.000
    5
    • 2004
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    00.000
    6
    • 2005
    • Bråviken Bråvikens Kanotklubb
    00.000
    7
    • 2005
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    00.000
  • 50
    Tor
    14:30
    Mix U12
    8
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Böhm  Alicia
    • 2014
    • Lidköping Lidköpings Kanotförening
    07:40:24
    2
    • priority_high Claesson  Elsa
    • 2012
    • Växjö Växjö Kanot Club
    07:53:32
    3
    • priority_high Blohin  Konstantin
    • 2013
    • KS Ägir Kanotsällskapet Ägir
    08:53:66
    4
    • priority_high Eriksson  Nike
    • 2012
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    08:59:18
    5
    • priority_high Åkerlind  Sam
    • 2012
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    DNS
    6
    • priority_high Sivertsson  Sasha
    • 2013
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    DNS
    7
    • priority_high Jakobsson  Sixten
    • 2013
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    DNS
    8
    • priority_high Åkerlind  Seth
    • 2013
    • Borlänge Borlänge Kanotklubb
    DNS
  • 51
    Tor
    14:50
    H 16
    26
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1
    • priority_high Ek  Viktor
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    11:14:51
    2
    • priority_high Bergkvist  Oskar
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    11:20:02
    3
    • priority_high Löfdahl  Otto
    • 2008
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    11:28:01
    4
    • priority_high Berg  Ludvig
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    11:32:70
    5
    • priority_high Augustsson  Egil
    • 2008
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    11:40:03
    6
    • priority_high Renman  Sixten
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    11:46:10
    7
    • priority_high Gustafsson  Akilles
    • 2009
    • Waxholm Waxholms Kanotsällskap
    11:58:65
    8
    • priority_high Fischer  Kobbe
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    12:00:12
    9
    • priority_high Monk  Erik
    • 2009
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    12:04:26
    10
    • priority_high Stjernqvist  axel
    • 2009
    • Huskvarna Huskvarna Kanotklubb
    12:08:20
    11
    • priority_high Johansson  Hjalmar
    • 2008
    • Luleå Luleå Kajakklubb
    12:10:46
    12
    • priority_high Ekestål  Noah
    • 2009
    • Katrineholm Katrineholms Kanotklubb
    12:11:83
    13
    • priority_high Axelsson  Elliot
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    12:24:51
    14
    • priority_high Thulin  Emil
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    12:28:57
    15
    • priority_high Henriksson  Filip
    • 2009
    • Ludvika Ludvika Paddlarklubb
    12:32:26
    16
    • priority_high Koponen Lagnevall  Edvin
    • 2008
    • Näset Näsets Paddlarklubb
    12:35:01
    17
    • priority_high Larson  Melker
    • 2009
    • Lödde Lödde Kanotklubb
    12:49:72
    18
    • priority_high Brandberg  Bruno
    • 2009
    • Örnsberg Örnsbergs Kanotsällskap
    12:53:64
    19
    • priority_high Eklöf  Sigge
    • 2010
    • Örebro Örebro Kanotförening
    12:58:60
    20
    • priority_high Radomski Workneh  Amos
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    13:26:91
    21
    • priority_high Landström  Nils
    • 2009
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    13:30:08
    22
    • priority_high Meijerhöffer  Ludvig
    • 2008
    • Malmö Malmö Kanotklubb
    13:39:53
    23
    • priority_high Maltéus  Albin
    • 2009
    • Brunnsviken Brunnsvikens Kanotklubb
    DNS
    24
    • priority_high Lindgren  August
    • 2009
    • Nyköping Nyköpings Kanotklubb
    DNS
    25
    • priority_high Lindmark  Felix
    • 2009
    • Kungälv Kungälvs Kanotklubb
    DSQ
  • 52
    Tor
    14:52
    D 16
    19
    Plats Namn År Klubb Resultat
    1